آلودگی یک خودرو فرسوده 6 برابر خودرو نو

پرشین خودرو: مدیر کل دفتر هوا سازمان محیط زیست با بیان اینکه هر دستگاه خودروی فرسوده 6 برابر خودروی نو آلودگی ایجاد می‌کند،‌ گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از طرح‌های تشویقی برای تسریع در روند خروج خودروهای فرسوده حمایت می‌کند.

 

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، سید امیر وحدتی اظهار داشت: تسریع در روند اسقاط خودروهای فرسوده و جایگزینی آنها با خودروهای نو بدون شک در کاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود.
مدیرکل دفتر هوا سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه بیان داشت:‌ افزایش کمک‌های بلاعوض دولت برای خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل می‌تواند موجب رغبت دارندگان این دسته از وسایل حمل و نقل برای مشارکت در طرح‌های نوسازی شود.
وی یادآور شد: ‌سازمان حفاظت محیط زیست از طرح‌های تشویقی دولت برای خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل‌ونقل حمایت می‌کند.
وی توسعه و گسترش سیستم حمل‌ونقل عمومی را دیگر راهکار کاهش آلودگی هوا به خصوص در کلان‌شهرها عنوان کرد و افزود: استفاده از وسایل حمل و نقل الکتریکی اعم از اتوبوس و موتورسیکلت برقی می تواند منجر به کاهش آلودگی هوا شود.
مدیر کل دفتر هوا سازمان حفاظت محیط زیست کاهش تعرفه واردات خودروهای الکتریکی و نیز ارائه تسهیلات مناسب برای تهیه این دسته از وسایل حمل و نقل را لازم و ضروری دانست.
وحدتی با بیان اینکه بر اساس استانداردهای جهانی خودروهای با سن بیش از 15 و 20سال باید از چرخه حمل و نقل خارج شوند خاطرنشان کرد: هر دستگاه خودروی فرسوده 6برابر خودروی نو آلودگی ایجاد می‌کند.