اخبار

کسب این افتخارات نشان می‌دهد که ولوو طی هشت سال چقدر پیشرفت کرده است. سه نمونه از این محصولات، XC40، XC60 و XC90 هستند که همگی کراس‌اوور و همگی موفق بوده‌اند.

 در بین رقابت‌های مختلفی که برای انتخاب خودروهای برتر هرسال برگزار می‌شود، رقابتی هم برای انتخاب خودروی سال زنان وجود دارد که در آن برترین و مناسب‌ترین خودروی سال برای زنان انتخاب می‌شود. در مرحلهٔ اول رقابت امسال، شش خودرو حضور داشتند که با رأی هیئت‌داوران انتخاب شدند. هیئت‌داوران رقابت انتخاب خودروی سال 2018 زنان شامل 34 روزنامه‌نگار زن حوزهٔ خودرو از 27 کشور مختلف در سراسر جهان می‌شود که برای سال 2019 به تعداد آن‌ها اضافه خواهد شد. این شش خودرو که باهم برای رسیدن به‌عنوان خودروی سال 2018 زنان به رقابت پرداختند، به ترتیب حروف الفبای انگلیسی عبارت‌اند از:

  • ب‌ام‌و X2
  • جگوار E-Pace
  • جگوار I-Pace
  • پژو 508
  • پورشه کاین
  • ولوو XC40

پس از انتخاب شرکت‌کنندگان و بررسی‌های مختلف، هیئت‌داوران بار دیگر اقدام به رأی‌گیری کرده و از بین شش شرکت‌کننده، سه خودرو به‌عنوان فینالیست انتخاب شدند. این خودروها عبارت‌اند از:

  • جگوار E-Pace
  • جگوار I-Pace
  • ولوو XC40

بین این سه فینالیست رقابت بسیار سختی در جریان بود اما نهایتاً ولوو XC40 پس از دو سری رأی‌گیری توانست به‌عنوان خودروی سال 2018 زنان دست پیدا کند.

XC40 یک کراس‌اوور ساب‌کامپکت لوکس است که برای اولین بار در سپتامبر سال 2017 رسماً رونمایی شد. این کراس‌اوور سوئدی از زمان معرفی جوایز زیادی را کسب کرده که مهم‌ترین آن‌ها عنوان خودروی سال 2018 اروپا است که در نمایشگاه ژنو به آن اعطا شد. حال XC40 می‌تواند پیروزی در رقابت خودروی سال 2018 زنان را هم به لیست افتخارات خود اضافه کند. این تنها جایزه‌ای در صنعت خودروسازی است که به‌طور کامل توسط روزنامه‌نگاران و خودرونویسان زن داوری می‌شود.

 به گفتهٔ داوران، امسال رأی‌گیری نهایی برای انتخاب خودروی برنده بسیار نزدیک بوده و ولوو XC40 با اختلافی بسیار جزئی نسبت به جگوار E-Pace موفق به کسب عنوان خودروی سال 2018 زنان شد. به گفتهٔ نمایندهٔ آفریقای جنوبی در هیئت‌داوران خودروی سال زنان، خانم «Charleen Clarke»، بسیاری از داوران امسال به XC40 علاقه داشته‌اند. وی در این بار می‌گوید:

به‌طور خلاصه، هیئت‌داوران ولوو XC40 را یک خودروی متعادل و شیک می‌داند که به‌خوبی مجهز شده و برای رانندگی عالی است. قیمت‌گذاری منصفانه برای این سطح از تجهیزات و همین‌طور سیستم‌های ایمنی فراوان، XC40 را به خودروی جذابی تبدیل کرده است. ما فقط بهترین خودرو برای زنان را انتخاب نمی‌کنیم بلکه معتقدیم انتخاب ما بهترین خودروی دنیا است.

یکی دیگر از اعضای هیئت‌داوران خودروی سال زنان، خانم «Janine Van der Post» نیز در رابطه با XC40 می‌گوید:

این کراس‌اوور سوئدی واقعاً خیره‌کننده است و همهٔ چیزهایی که از یک ولوو انتظار می‌رود را ارائه می‌کند. من عاشق طرح دورنگ بیرونی این خودرو هستم اما مهم‌تر از همه، این است که XC40 نه‌تنها ویژگی‌های تکنولوژیک و ایمنی فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه واقعاً کاربردی و جادار است؛ یعنی عناصری کلیدی که زن‌ها خواهان آن‌ها هستند.

کسب این افتخارات نشان می‌دهد که ولوو طی هشت سال چقدر پیشرفت کرده و چنین محصولاتی استثنایی تولید کرده است. سه نمونه از این محصولات، XC40، XC60 و XC90 هستند که همگی کراس‌اوور و همگی موفق بوده‌اند. ولوو همچنین در زمینهٔ توسعهٔ قوای محرکهٔ الکتریکی و هیبریدی هم بسیار فعال بوده و تمامی محصولاتی که بعد از سال 2019 معرفی خواهد کرد از نوع تمام الکتریکی یا هیبریدی خواهند بود.

 

 

به نقل از : پدال