اخبار

ولوو ۲۰۱۵ نسل جدید سیستم های ایمنی خودرو را معرفی خواهد کرد که برخی از آنها برای اولین بار در دنیا مطرح شده است. خودروهای ولوو به ایمنی شهرت دارند و گردانندگان این خودروساز می خواهند این شهرت به قوت خود باقی بماند.


شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد نسل بعدی خودروی مدل XC90 انواعی از امکانات و تجهیزات نوآورانه ایمنی را به کار گرفته ، از جمله دو فناوری که ادعا می شود برای اولین بار در دنیا عرضه شده است. همه این فناوری های نوآورانه اواخر ۲۰۱۴ از راه رسیده است.

علاوه بر کروزکنترل وفق پذیر Adaptive Cruise Control  با فناوری «کمک فرمان» Steering Assist خودروی اس یو وی هفت نفره ولوو از فناوری جدید «حاشیه جاده/ردگیری مانع» Road Edge/Barrier Detection سازگار با فناوری «کمک فرمان»، ردگیری عابر پیاده در تاریکی و ردگیری حیوانات با سیستم کاهش شدت برخورد Collision Mitigation در این خودرو به کار رفته اند. 

کروز کنترل وفق پذیر، با کمک دوربین و رادار خودرو داده ها را پردازش و با کمک فرمان و ترمز خودرو را را بین خطوط نگه داشته و در صورت لزوم به مسیر باز می گرداند. فناوری حاشیه جاده و ردگیری موانع هم با استفاده از پردازش داده های رسیده از دوربین و رادار ابتدا با دادن هشدار و سپس در مواقع اضطرار از خروج خودرو از مسیر یا برخورد با موانع جاده ای جلوگیری خواهد کرد. ولوو سوئد مدتی است که آزمایش این فناوری ها را در شرایط واقعی آغاز کرده است.

ردگیری رهگذر یا عابر پیاده در تاریکی هر چند موضوع تازه ای نیست اما سازگار کردن آن با سیستم جدید جلوگیری از برخورد یا کاهش شدت برخورد با کمک فرمان و ترمز بحث جدیدی است که در این خودرو به کار گرفته شده است.

در سیستم ردگیری حیوانات و کاهش شدت برخورد، برای اولین بار خودروهای ولوو توان تشخیص حیوانات سر راه را داشته و یا از شدت برخورد می کاهند یا به طور کلی از برخورد اجتناب می کنند.